Najprostsza gra na walutach

Porady

 • Zasada początkującego inwestora

  Zalecamy aby pierwsze kroki stawiać na rachunku demonstracyjnym z wykorzystaniem wirtualnych środków, lub na rachunku rzeczywistym wykorzystując minimalne wolumeny transakcji gdzie ew. potknięcia nie będą bolesne a tym samym inwestor może wyciągnąć pierwsze konstruktywne wnioski przed zaangażowaniem większych środków do inwestycji.
   
 • Zasada początkującego inwestora

  Przygodę na rachunku rzeczywistym rozpocznij od wspomnianych niskich wolumenów i skoncentruj sie na maksymalnie kilku instrumentach. Dzięki temu na początku inwestujesz wykorzystując niewielką dźwignię finansową, ew. jej zwiększanie przez większe wolumeny transakcji jest możliwe z biegiem czasu gdy obrana strategia okazuje się przynosić oczekiwane rezultaty.
   
 • Zasada początkującego inwestora

  Zanim otworzysz pozycję powinieneś wiedzieć w którym momencie z niej wyjść, jeżeli rynek nie podąży w oczekiwanym przez Ciebie kierunku. Stosuj zatem zlecenia obronne Stop Loss, dzięki temu nawet przy przeciętnej skuteczności będziesz mógł zarabiać na walutach.
   
 • Zasada początkującego inwestora

  Staraj się podążać za trendem, nie walcz z nim. Większość stratnych transakcji pojawia się, gdy inwestorzy próbują “złapać dołek lub szczyt”. Najlepsze rezultaty przynosi cierpliwe czekanie na odpowiedni moment otwarcia transakcji zgodnie z trendem. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat zapraszamy na szkolenia internetowe dotyczące analizy technicznej.
   
 • Zasada początkującego inwestora

  Nie uśredniaj strat. Błąd bardzo często popełniany przez początkujących inwestorów, kiedy to nie chcąc przyznać się do błędu (zamknąć pozycje na niewielkiej stracie) otwierane są kolejne pozycje zgodnie z kierunkiem pierwszej i przeciwko głównemu trendowi.
   
 • Zasada początkującego inwestora

  Gdy pierwsze kroki masz już za sobą, przeciwieństwem negatywnej strategii piramidowania strat jest pozytywne piramidowanie zysków. Gdy Twoja transakcja zarabia zgodnie z głównym trendem rozważ otwieranie kolejnej zgodnie z ruchem rynku, pamiętając przy tym o wykorzystywaniu zleceń Stop Loss oraz Take Profit.